آخرین شاهکار فراری، خودرویی برای خانواده است! + عکس

فراری FF طراحی تازه پینین‌فارینا بدون شک یکی از کاربردی‌ترین طراحی‌های چند منظوره فراری در سال‌های اخیر است. همان‌طور که از نام این خودرو مشخص است، فراری اف.اف برای چهارسرنشین طراحی شده و تمامی ظرفیت‌های یک اتومبیل خانواده را داراست. در واقع فراری با این محصول تازه، نسل جدیدی از خودروهای اسپرت ساخت فراری را به نمایش گذاشته است.

از لحاظ تکنیکی می‌توان بسیاری از مشخصات فنی خودروهای شرکت‌کننده در فرمول 1 را در این خودرو خانواده مشاهده کرد. این خودرو با وزن اندک، یکپارچه رانش یا چهارچرخ متحرک طراحی شده و در آن از جعبه دنده اتومبیل‌های فرمول 1 همراه با دو کلاج استفاده شده است.
فراری اف.اف 2012

 

به گزارش گیزمگ، این خودرو با 4.9 متر طول، 1.95 متر عرض و 1.37متر ارتفاع و 450 لیتر فضای بار یک خودروی ایده‌آل برای چهار سرنشین است. می‌توان با تغییر صندلی‌های عقب خودرو فضای بار را به 800 لیتر افزایش داد!
فراری اف.اف 2012ف

 

موتور 12 سیلند 6.262 لیتری با پاشش مستقیم این خودرو می‌تواند قدرتی معادل 651 اسب بخار را تأمین کند. صفر تا صد فراری اف.اف تنها به زمانی معادل 3.7 ثانیه نیاز دارد و حداکثر سرعت این خودرو 335 کیلومتربرساعت برآورد شده است.
فراری اف.اف اولین خودرو ساخت فراری است که از سیستم یکپارچه رانش این شرکت بهره می‌برد. در طراحی این سیستم فوق‌العاده که 50درصد سبک‌تر از سیستم‌های چهار چرخ محرک کنونی است، توزیع وزن نیز به خوبی انجام شده و 53 درصد وزن روی محور چرخ‌های عقب قرار دارد.
فراری اف.اف 2012

 

این سیستم که کاملا با سیستم‌های الکترونیکی کنترل دینامیک خودرو یکپارچه شده، نهایت کارایی و قدرت را برای تمامی چرخ‌ها فراهم خواهد کرد. در سیستم تعلیق این خودرو نیز از تازه‌ترین فناوری ساخت فراری به نام (SCM3) استفاده شده و دیسک‌های ترمز جدیدترین نسل دیسک‌های کربن-سرامیکی هستند.
فراری اف.اف 2012

 

نتیجه اینکه این خودرو زیبا و جادار می‌تواند در تمامی جاده‌ها و شرایط گوناگون، حتی سطوح لغزنده و پوشیده از یخ و برف به خوبی حرکت کند و از پایداری کافی برخوردار باشد. این فراری فوق‌العاده در 6 رنگ گوناگون و امکانات داخلی متعدد احتمالا اواخر سال 2012 وارد بازار خواهد شد.
Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: